Школа програмування

В 2015 році Асоціація “IT України” вдруге відкривала Літню школу програмування "CODE Summer: First step in IT" для школярів 8-10 класів.  У 2014 році Асоціація спільно з НТУУ "КПІ" вперше провела Літню школу програмування. Протягом місяця в рамках програми навчання, крім лекційних занять, учні мали змогу поринути в атмосферу роботи програміста, спробувати свої сили устворенні власного проекту, навчитися працювати в команді, створюючи web-додатки і розробляючи ігри.

 В рамках пілотного проекту у 2014 році перший випуск школи склали 50 юних розробників, які були відібрані після проходження конкурсу на логічне мислення та здатність до вирішення нестандартних завдань. Протягом місяця вони пройшли навчання основам веб-програмування та отримали базові знання із використання JavaScript, CSS, HTML 5, jQuery, PHP, що достатньо для створення нескладних веб-додатків. Учні відвідали головний офіс однієї із провідних ІТ компаній України.

Розмах Літньої школи у 2015 році був ще більший - в проекті брали участь 105 учнів - кияни, жителі київської області та вимушені переселенці. Три тижні діти вчилися програмуванню, створюючи справжні проекти в командах. За підсумком, професійне жюрі, до якого увійшли представники компаній Miratech, SoftServe та EPAM Systems, обрали кращі проекти, які й були презентовані на закритті Школи.

 Цікаво, що вчили школярів - студенти, талановиті програмісти з НТУУ “КПІ” та КНУ ім. Шевченка. Проекти-переможці доводять успіх роботи такої моделі в навчанні, а відгуки школярів і батьків підтверджують те, що методика працює та ефективна. Під час навчання, школярі відвідували офіси провідних ІТ-компаній, слухали тренінги ІТ-професіоналів.

Віктор Валєєв, директор асоціації "ІТ України", зазначив: "Ми вперше запровадили модель, коли вчителі - студенти, навчають школярів. Довели, що така методика не лише працює, а й є ефективною для всіх учасників процесу". 

У церемонії закриття Школи взяв участь Віктор Галасюк, народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва. "В Україні є колосальний потенціал, відомий всьому світу - це наші ІТ фахівці. І наше завдання - створити умови, які будуть вигідні цим професіоналам, іншими словами, зробити так, щоб вони залишалися працювати в Україні", - зазначив він.  

Віктор Галасюк також зазначив, що для успішного розвитку в сучасному світі необхідно постійно вдосконалювати три важливі вміння: розуміння технологій, знання англійської мови та вміння працювати в команді.

Після завершення школи більша половина дітей заявили, що хотіли б пов'язати своє життя з програмуванням, пройти навчання в школі ще раз і, що обов'язково будуть продовжувати навчання за допомогою онлайн-курсів, відеоуроків, etc.

Не менш натхненними залишилися і вчителі: "Ці курси дали мені можливість спробувати зробити неможливе - навчити хлопців, які навіть не знали, що таке змінна, програмувати з використанням об'єктно-орієнтованого програмування, проектувати і, врешті-решт, реалізувати серйозні проекти, які в класичній системі освіти вчать лише на 1-2 курсах університетів", - так коментує свою роботу Ярослав Кузнєцов, студент третього курсу НТУУ "КПІ", ФІОТ.

 

Асоціація “IT України” попередньо планує проведення і Літню школу програмування - 2016 

Місто проведення: м.Київ

Час проведення: липень 

Вартість участі: безкоштовно

Документ по завершенню: сертифікат  Асоціації "ІТ України"

 

Результат при закінченні школи "CODE Summer: First step in IT":

  • створений власний веб-сайт;
  • досвід колективної проектної роботи;
  • практичне застосування  мов  програмування;
  • диплом школи "CODE Summer: First step in IT";
  • знайомство з фахівцями в ІТ галузі;
  • нові знайомства, позитивні емоції та корисні знання.

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Асоціація «ІТ України»

(099) 266 39 03

(044) 495 51 42

office@itukraine.org.ua